PNtech® v interiéru

Povrchová úprava INTERIÉRŮ oleji značky PNtech® 


Oleje a vosky se pro vnitřní prostředí používají na

  • rustikální  nábytek
  • nábytek s moderním designem
  • schodiště
  • podlahy


Doporučujeme aplikaci přípravku PNtech® OBJEKTÖL

  • splňuje normy na používání dětského nábytku
  • splňuje veškeré požadavky pro úpravu dětských dřevěných hraček
  • dodává se v balení: 2,5L,5L,10L,20L 
  • aplikuje se: 1.nános 15-20m2/L, 2. nános 25-30m2/L


Povrchová úprava může být transparentní nebo dokončená přibarveným olejem.

Vyberte si svůj ideální odstín podle VZORNÍKU, na kterém je nejlépe zřetelný konečný efekt povrchové úpravy vašeho nábytku.

Na podlahové krytiny a více namáhané povrchy aplikujte olej ve dvou až třech vrstvách. Přibarvený olej se VŽDY nanáší jako vrstva PRVNÍ.

Na vnitřní plochy aplikujte jednu až dvě vrstvy podle požadavků na kvalitu a hladkost povrchu.

Kontaktujte nás, poradíme vám nejvhodnější aplikaci a vybereme nejideálnější odstín. Váš nábytek je pro nás vizitkou.


OLEJ NA PRACOVNÍ DESKY A STOLOVÉ PLÁTY:
Pracovní desky vyžadují speciální péči. Při požadavku na přírodní vzhled povrchu bez lakového filmu je nutno aplikovat speciální olej. Pracovní a stolové desky jsou nejvíc zatěžovanou plochou. Musí odolávat mechanickým tlakům, ale i různým tekutinám jako je voda, káva, alkohol, pivo a ovocné šťávy. Takto namáhaný povrch upravený olejem nebude nikdy vykazovat odolnosti povrchu dokončeného dvousložkovým lakem, nicméně jeho odolnost je pro běžné použití zcela dostačující. Navíc na rozdíl od lakovaného povrchu bude působit přirozeným dojmem a po částečném opotřebení bude jeho údržba velmi jednoduchá. 


OLEJ NA PRACOVNÍ DESKY  (PNtech ARBEITSPLATTENÖL) se aplikuje ve dvou nebo lépe ve třech nánosech, přičemž se dbá na důkladné vsáknutí oleje do podkladu a následně setření přebytečné vrstvy. Takto upravený povrch se nechá důkladně vyschnout minimálně 5 dní a až následně je možné ho používat. V případě poškození povrchu (škrábance, působení tekutin) je možné na povrch pracovní desky jednoduše aplikovat další nános oleje. Pokud je požadavek na olejovanou pracovní desku, je nutné si uvědomit fakt, že olejem upravený povrch vyžaduje i pravidelnou údržbu. PNtech ARBEITSPLATTENÖL odpovídá normám DIN 53160, EN 71/3 a je vhodný pro styk s potravinami dle EN 1186.


TVRDOVOSKOVÝ OLEJ:
Na stolové pláty, ale i na podlahy a schody se používá ve velké míře vosk, resp. Tvrdovoskový olej (PNtech HARTWACHSÖL). Tento materiál se aplikuje buď jako vrchní vrstva na povrch předem upravený Objekt olejem či Kreativním voskem anebo jako vícevrstvý systém povrchové úpravy na broušené dřevo. Tvrdovoskový olej se v převážné míře vsakuje do podkladu, ale zároveň vytváří na povrchu velmi tenkou a po vyzrání tvrdou odolnou mikrovrstvu. Aplikuje se štětcem, válečkem, je možná i aplikace stříkáním. Po částečném zaschnutí lze tvrdovoskový olej leštit speciálním rounem. Tvrdovoskový olej taktéž splňuje normy EN 71/3 a DIN 53160.