Diotrol®

Jsme dodavateli kvalitních olejů a vosků značky Diotrol®

Představujeme povrchovou úpravu dřeva oleji a vosky značky Diotrol®Kdo a co stojí za značkou?

 • Švýcarská rodinná firma s téměř stoletou tradicí 
 • na trhu je od roku 1920
 • zakládá si na kvalitě 
 • zaměřuje se na povrchovou úpravu dřevěných povrchů vystavených extrémním povětrnostním  podmínkám
 • sortiment vyrábí na bázi přírodních olejů a vosků
 • sídlí ve vysokohorském prostředí Alp, kde jsou dřevěné povrchy nejvíce vystavovány nepřízni počasí (vlivu deště, chladu, vyšší intenzity působení UV záření, sněhu, mrazu, vysokých teplot)
 • čerpá z mnohaletých zkušeností svých nejlepších zákazníků
 • neustále se zabývá dalším výzkumem, vývojem a inovacemi
 • nabízí pomoc spotřebitelům v poradenském i technickém servisu


Co oleje a vosky umí?

 • ošetřují důkladně dřevěné povrchy vystavené silným povětrnostním podmínkám, změnám teplot
 • nezatěžují přírodu
 • jsou připravované na olejové bázi nebo olejové emulzi rozpustné ve vodě
 • svými parametry se využívají na nejnáročněji namáhané dřevěné povrchy
 • prodlužují životnost dřevěných povrchů
 • zachovávají viditelnou strukturu dřeva a jeho transparentnost


Jaké povrchy můžete vosky a oleji ošetřit?

 • sruby
 • dřevěné domy
 • dřevěné chaty
 • dřevěné podhledy u kombinovaných staveb
 • veškeré venkovní dřevěné konstrukce
 • skandinávské dřevěné domky s barevným vzhledem
 • moderní dřevostavby


Jaká je nabídka sortimentu?

 • krycí olejové barvy
 • krycí nátěry s metalickým efektem určené na dotvoření moderního designu dřevěných staveb nebo dřevěných doplňků určených pro venkovní prostředí

DIOTROL® je specialistou na povrchovou úpravu srubů, roubenek a dřevostaveb. Švýcarské produkty jsou určeny pro průmyslovou výrobu, ale taktéž i domácnosti. 


Jak a čím ošetřit dřevěné povrchy v exteriérech? 


DOČASNÝ OCHRANNÝ NÁTĚR IMPRENOL:

 • přináší propracovaný systém ošetření dřevostaveb oleji již od prvopočátku - tj. od dočasného ošetření během uskladnění, zkušební stavby ve firmě a v průběhu stavby u zákazníka
 • DIOTROL IMPRENOL poskytuje dočasnou ochranu povrchu před UV zářením a zároveň chrání dřevo před plísněmi, dřevokaznými houbami a hmyzem
 • ochranný nátěr je funkční dočasně a to na období 4-6 měsíců. Po tuto dobu může dřevo přirozeně vysychat, protože olejový nátěr nevytvoří na povrchu film. Aplikuje se na všechny plochy a jak na suchý, tak i na mokrý materiál
 • pro poskytnutí dočasné ochrany následuje očištění povrchu a aplikace 3-vrstvého systému DIOTROL.3-VRSTVÝ SYSTÉM DIOTROL:

1. vrstva: Diotrol přírodní impregnace (barevná) DI
- rozpouštědlová báze a záměrně nízkosušinová, díky tomu proniká do větší hloubky jak v podélném, tak i příčném směru dřeva (přes dvojtečky mezi buněčnými stěnami), obsahuje přísady proti růstu dřevokazných hub a proti dřevokaznému hmyzu
2. vrstva: Diotrol natural olej (barevný) DO
- přírodní směs olejů rozpouštědlové báze, sušina výrazně vyšší než u impregnace, zůstává těsně pod povrchem dřeva, rovněž velice dobře proniká do dřeva, neobsahuje fungicidy ani biocidy
3. vrstva: Diotrol EDELWAX UV (transparentní) ED
- přírodní směs olejů s etylénovými vosky, extrémně elastická s výbornou přilnavostí na předcházející vrstvu oleje, obsahuje UV absorbéry (tento materiál je hodně zajímavý a výjimečný)
Barevný olej DO a EDELWAX UV ED jsou rovněž vhodné pro opravné nátěry dřevostaveb a to i těch, které byly povrchově upraveny jinými materiály.Životnost povrchové úpravy 3-vrstvým systémem DIOTROL je 4-7 let pro exponované plochy.

VZORKOVNÍK ODSTÍNY AW
VZORKOVNÍK ODSTÍNY DP 


KRYCÍ SYSTÉM BEZ VIDITELNÉ STRUKTURY DŘEVA:
DIOTROL NORDIC COLECTION - oblíbený nátěrový systém nejen ve skandinávských zemích, který zabezpečuje důkladnou ochranu dřevěných povrchů trvale vystavených vlivům počasí. Jedná se o plně krycí systém, který kompletně překrývá dřevěnou strukturu a vytváří jednolitý barevný povrch. Používá se hlavně na povrchovou úpravu moderních dřevostaveb, které jsou postavené ze suchých hoblovaných profilů.
Aplikace:
1 x Diotrol přírodní impregnace DI - zabezpečuje ochranu povrchu proti dřevokazným houbám a dřevokaznému hmyzu (stejná jako u 3-vrstvého systému DIOTROL)
2 x Diotrol krycí olej z kolekce NORDIC COLLECTION
Životnost povrchové úpravy systémem DIOTROL NORDIC COLLECTION je 4-8 let.Kromě standardních odstínů je možno použít i odstíny s metalickým efektem, které dotvářejí celkový vzhled moderních dřevostaveb. Krycí barvy ze série DIOTROL NORDIC COLLECTION mají široké uplatnění i na pergolách, altáncích, dřevěných přístřešcích parkovacích míst apod. Výhodou těchto krycích materiálů je jejich vysoká pružnost. Pokud dochází vlivem slunečního záření k uvolňování pryskyřice z podkladového materiálu, tato je lokálně propouštěna přes tenký mikrofilm a nedochází k praskání nátěru resp. k tvorbě puchýřů.


DIOTROL LONG LIFE WINDOWS (LW):
Dlouhodobá ochrana dřevěných oken, dveří, vrat (a dalších dřevěných výrobků). DIOTROL LW olej obsahuje kombinaci přírodních olejů a zejména tungový olej poskytuje oknům a dalším výrobkům dokonalou voděodolnost a ochranu.
Výhodou systému DIOTROL LW je však použití nejen na okna a dveře, ale také na jiné venkovní nátěry na domě či zahradě. Aby byl dům barevně sladěný, obvykle se k barvě oken a dveří dolaďují i ostatní nátěry - tj. nátěry podbití, trámů, vnějších obkladů, fasády, balkónového zábradlí, venkovních madel, plotu, pergol, zahradního nábytku, garážových stání, zahradních domků. Celý dům či zahrada tak může být ošetřena stejným systémem a navíc vše jednoduše nátěrem štětcem.
Aplikace:
1 x transparentní impregnace DIOTROL DI
2 x DIOTROL LW olej v daném odstínu

Renovace a oprava nátěru je vzhledem k tomu, že se nic neodlupuje stejná jako u předchozích systémů - renovované (opravované) plochy se očistí, nechají uschnout a nanese se jedna vrstva DIOTROL LW oleje v původním odstínu.


TERASOVÝ OLEJ:Terasový olej je svým složením z obnovitelných zdrojů energie určen speciálně pro exterírové podlahy z tvrdého i měkkého dřeva. Penetruje hluboko do dřevních pórů a je rychleschnoucí.
Aplikace:
1 x barevná impregnace DIOTROL DI (shodná s barevnou DI z 3-vrstvého systému)
2 x DIOTROL Terasový olej TO v daném odstínu

PŘÍČNÉ ŘEZY:

Vlhkost působící na dřevo umístěné ve venkovním prostředí je po UV záření jeho druhým největším nepřítelem. Voda vnikající do dřevního podkladu způsobuje bobtnání dřeva a tím jsou vyvolány jeho rozměrové změny. Tyto rozměrové změny jsou pak příčinou poškození ochranných nátěrů i samotného dřeva. Schopnost nasávat vlhkost je v každém řezu jiná.
Nejnáchylnější jsou příčné řezy, kterých je na každé stavbě značné množství. Přes tyto řezy dokáže vnikat voda podstatně rychleji, hlouběji a ve větší míře. Při povrchové úpravě se na příčné řezy často zapomíná a časem vzniká problém, který zásadně zkracuje životnost povrchové úpravy. I když je povrch poškozen jen v okolí příčných řezů, není jej možné opravit lokálně bez barevných změn vůči ostatním částem stavby. Proto se v takových případech přistupuje k celkové obnově nátěru, která je nákladná a časově náročná. Aby nedocházelo k takovým nežádoucím stavům, doporučujeme po ukončení povrchové úpravy nanést na všechny příčné řezy ochranný nátěr DIOTROL WOODSEAL 


Kontaktujte nás, rádi vás osobně navštívíme, ukážeme vzorkovník a připravíme kalkulaci ceny v závislosti na reálném množství použití přípravku